BPM kulmavaihteet

BPM kulmavaihteet valmistetaan Italiassa korkealla ammattitaidoilla. Vaihteiden salaisuus on hyvä tuotekehitys, innovatiivinen ajattelu ja luotettavuus, tämän takia näitä kutsutaan ammattipiireissä usein V-vaihteiden "Ferrariksi". BPM V-vaihteita käytetään usein ammattiveneissä missä akseliveto on luotettavuuden kannalta välttämätön, mutta myös huviveneissä kun vaaditaan alla mainitut edut.

Hinnasto 2016, € (ALV 0% ja sis. ALV 24%)

Huom! Hinnat ovat netto vapaasti tehtaalla Italiassa. Rahtikulut ja ALV lisättävä.

MOD.A
mm
B
mm
C
mm
V.D. 65220482288
V.D.B.290670298
V.D. 180310692311
V.D. 280380788344
V.D. 400454960380
V.D. 5005201096480

Tekniset erittely ja hinnat

MalliSuurinPainoVälityksetÖljy-Hinta vapaasti tehtaalla
vääntöm.määräALV 0%ALV 24%
V.D. 65640/490 Nm31 kg1,04:1 - 1,47:1 - 1,94:10,9 litr.2 130 €2 641,20 €
V.D.B.1230 Nm59 kg1,03:1 - 1,46:1 - 1,85:12,0 litr.3 600 €4 464,00 €
V.D. 1801770 Nm81 kg1,03:1 - 1,52:1 - 1,91:13,0 litr.5 100 €6 324,00 €
V.D. 180 P5 380 €6 671,20 €
V.D. 2802750 Nm119 kg1,03:1 - 1,50:1 - 1,95:14,0 litr.7 560 €9 374,40 €
V.D. 4003020 Nm191 kg1,03:1 - 1,54:1 - 1,83:18,0 litr.10 880 €13 491,20 €
V.D. 5004900 Nm245 kg1,02:1 - 1,48:1 - 1,96:113,5 litr.14 000 €17 360,00 €

Pidätämme oikeuden muuttaa hintoja ja muita tietoja ilman edelläkäypää ilmoitusta

BPM tehtaan ilmoittamia lisätietoja.

  • Tarvittaessa on saatavana muitakin vaihtoehtoisia välityksiä, yllämainittujen lisäksi.
  • Kaksoisasennuksia varten tehdään symmetrisesti vastakkain pyöriviä V-vaihteita.
  • Öljysuositus: SAE 90 EP, MIL-L 2105 D, A.P.I GL-5 (I.P Pontiax HD 80W/90)
  • Kaikkia BPM V-vaihteita käytetään niin diesel- kuin bensiinimottoreiden kanssa.

Yleisesti tunnetut edut.

  • Moottori (moottorit) voidaan asentaa veneen takaosaan. Parempi tilojen käyttö.
  • Joustavampi moottorin asennus nivelakselilla. Vähemmän värähtelyjä ja melua.
  • Aksialipaine ei kuormita moottoria. Vähemmän värähtelyjä ja melua.